שילוב של אלומיניום בעיצוב המטבח

 

אלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם המרשימים ביותר בעולם. אך בעוד בעבר הוא שימש רק אנשי מקצוע וקבלנים בענף הבנייה, לאחרונה התחילו גם מעצבי פנים ובעיקר לקוחות פרטיים להבין את משמעות היתרונות שלו. אלומיניום הוא כיום אלמנט מרכזי בעיצוב מטבח וניתן לראות אותו בבתים, דירות ואפילו בתי מלון אקסקלוסיביים. הסיבה העיקרית להצלחה של אלומיניום קשורה לעמידות ולנוכחות שלו. קודם כל, אי אפשר להתעלם מאלומיניום המשולב בצורה אלגנטית ועדינה בתוך העיצוב הכללי של המטבח. ניתן לשלב את האלומיניום בתוך סגנון עיצוב מסורתי או מודרני, להבליט אותו בסגנון עיצוב אקלקטי או כמובן להעניק לו תשתית מושלמת תוך שילוב בסגנון עיצוב תעשייתי.

שנית, האלומיניום זוכה להצלחה במטבח היות והוא עמיד למשך שנים רבות. קל לנקות אותה והמראה המתכתי שלו נשמר גם לאחר שימוש ממושך. התחזוקה של האלומיניום הרבה יותר משתלמת, פשוטה, זולה ונוחה מחומרים אחרים. האלומיניום אינו מחליד ולמרות זאת הוא עדיין נחשב גמיש יחסית. אפשר לעצב אותו כמעט בכל צורה ותוך מתן מענה על צרכים אישיים.

טיפים לעיצוב מטבח באמצעות מוצרי אלומיניום

השילוב של אלומיניום בעיצוב מטבחים תלוי במידה רבה בהעדפות אישיות של הלקוח. באופן עקרוני משמש אלומיניום ליצירת מוצרים המסוגלים לעמוד בעומס מכאני בינוני ודורשים משקל נמוך ועמידות בשיתוך, שזה בדיוק מה שמעצבי פנים מחפשים עבור המטבח. האלומיניום הוא מוליך חום מצוין והוא משמש כחומר גלם עיקרי למסגרות, חלונות ודלתות. את השילוב שלו במטבח כדאי להתחיל עם חלונות בעיצוב פרופיל בלגי. חלונות כאלה מעניקים למטבח את הבידוד התרמי הדרוש ואת התנאים הנוחים לעבודה, אך הם גם משפיעים על המראה הדקורטיבי והופכים את המטבח לחלל ייחודי בהשוואה לחדרים אחרים בבית.

לא חייבים להיות חובבי קולינריה או שפים מקצועיים על מנת ליהנות מהשילוב של אלומיניום בעיצוב המטבח. קודם כל, הטיפ החשוב ביותר הוא להשתמש בחומרי אלומיניום איכותיים בלבד. אם בוחרים לשלב אלומיניום עם חומרים אחרים כמו זכוכית ועץ ניתן להעניק קומפוזיציות שונות לחלל, אך חשוב יותר לשמור על סדר עדיפויות פונקציונאלי. האלומיניום אמור לעזור ליצירת סביבת עבודה ומחייה נעימה. היות והמטבח הוא אחד החדרים החשובים בבית, אלומיניום אמור להעניק מראה נקי, יוקרתי ואסתטי.

שימוש באלומיניום במהלך שיפוץ הבית

לא חייבים לחכות למעבר לבית חדש כדי לשלב את האלומיניום בעיצוב המטבח. דווקא העובדה שמדובר על חומר גלם נגיש וזמין הופכת אותו לפתרון מתאים גם בתהליכי חידוש ורענון של המראה הקיים. אפשר להשתמש בחלון הזזה מאלומיניום בתוך מטבח המעוצב בסגנון האורבני, או לשדר חום וחספוס עם חלון בפרופיל בלגי בתוך מטבח בעיצוב כפרי. הדגשים המקצועיים הם תמיד למקם את חלון המטבח מעל איזור הכיור וכך להציב מגבלות ברורות.

לסיכום, השימוש באלומיניום תלוי בצרכי הלקוחות. אלומיניום הוא חומר גלם שלא דורש הוצאות גבוהות ותמיד ניתן לשלב אותו בתוך סגנון עיצוב קיים. הטקסטורה של האלומיניום דומה למתכת או ברזל, אך התכונות שלו הרבה יותר מגוונות. הוא עמיד בפני כל פגעי מזג האוויר, ניתן לניקוי באמצעות מטלית לחה בלבד ואינו צובר שומן או לכלוך.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן