עבודות אלומיניום במטבח

 

המטבח הינו חדר אשר מרבית האנשים מחשיבים בתור 'הלב של הבית', ואמנם יהיו אנשים אשר יטענו אחרת, אך אין הדבר פוסל כי המטבח הינו חדר ייחודי בבית, לא פחות מחדר השינה, הסלון וכדומה. ישנם דרכים רבות ומגוונות לעצב את חדר המטבח בביתכם, אך מה שעלול להפתיע אתכם הינו העובדה כי החומר הפופולרי כיום לעיצוב המטבח הינה מתכת האלומיניום המוכרת, וזאת מכמה סיבות. כאן נציג מהן תכונותיו של האלומיניום אשר הופכות אותו לחומר כה יעיל לעיצוב המטבח וכמה דוגמאות לריהוט ועיצובי מטבח אשר מבוססים על מתכת האלומיניום, אך תחילה…

מה מטבח צריך?

מטבח, בתור החדר אשר הכי פעיל בבית, יכלול בו תנועה רבה, תזוזת ריהוט וכלים, ריחות, אדים ועשן. כל אלו הינם פעולות ועובדות אשר צריך לקחת בחשבון בעת תכנון העיצוב, אז הנה דוגמאות לשניים מן הקריטריונים בהם המטבח צריך לעמוד בכדי להיות חדר פונקציונלי יעיל:
נגישות – עקב שימוש נרחב בכלים ותנועה רבה, המטבח צריך להיות מסודר באופן פרקטי ובעל מרחב תנועה נוח.
עמידות ויציבות – במטבח נעשה שימוש בחומרים רבים, חומרים כגון שמן, אשר ידוע בתור חומר אשר נוטה להידבק לאורך זמן, ולכן המטבח צריך להיות עשוי מחומרים אשר נשמרים לתקופה ארוכה.

תכונותיו של האלומיניום

משקל – האלומיניום הינה מתכת אשר מאופיינת במשקלה הקל, ניתן להרימה בקלות, להזיזה ועוד.
עמידות – מתכת האלומיניום הינו חומר אשר עמיד לאורך שנים רבות.
חומר זול – מכוון שמרבית המתכות והחומרים נמכרים לפי משקל, ניתן לרכוש כמויות רבות של אלומיניום במחירים זולים יחסית, דבר שמתאים אם אתם מחפשים מטבחים זולים או קטנים. נוסף לזאת יש לקחת בחשבון את העובדה כי האלומיניום הינו חומר נפוץ אשר לא קשה להפיק.
נוספים – האלומיניום הינה מתכת אשר לא ממגנטת בצורתה הטבעית וגם אינה מחלידה.
ישנן עוד תכונות רבות לאלומיניום אשר תורמות גם הן ליעילותו שלך החומר במטבח, אך גם ממה שנטען עד כה, כבר ניתן לראות כי המתכת הינה מאפשר פונקציונליות רבה בעת תפעול במטבח.

דוגמאות לעבודות אלומיניום במטבח

חלונות אלומיניום – חלונות פופולריים לבית בכלל, ולמטבח בפרט. חלונות האלומיניום הינם זולים, עמידים לאורך זמן רב וקלים מאד.
ריהוט חשמלי מאלומיניום – כגון: מקררים, תנורים ועוד. ריהוט מאלומיניום הינו קל להזזה ואינו מחליד, דבר אשר מקל רבות בעת ניקיון המטבח ושימור הריהוט לאורך זמן.
כלים שונים – כגון סכום, כיור ועוד. מרבית המטבח בא במגע עם מים, אדים ושמן, האלומיניום הינה מתכת אשר תחזיק זמן רב למרות היותו בתנאים כימיים קיצוניים, לתקופה ארוכה.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן