חלונות אלומיניום – מלכי המטבח

 

חלונות אלומיניום נמצאים סביבנו בכל מקום – ולא פלא שהם כל כך פופולאריים: הם יפים, הם עמידים, הם מבודדים היטב ובקיצור כל מה שחלונות אמורים לספק לנו. בפרט, כדאי להתקין חלונות אלומיניום במטבח.

בדרך כלל חלונות מטבח דווקא נחשבים פריט פחות משמעותי. כשמחפשים חלון גדול לסלון חושבים על חלונות אלומיניום, כשרוצים חלון בין בית לבין גינה חושבים על חלונות אלומיניום – אבל גם למטבח מגיע הטוב ביותר שיש. חלונות אלומיניום יכולים לשדרג את המראה של כל מטבח, להפוך אותו למקום שנעים לשהות בו ולבשל בו, הם קלים לניקוי ועמידים מאוד לאורך שנים.

ברוב המקרים יותקנו במטבח חלונות הזזה. חלונות אלומיניום במטבח מותקנים בדרך כלל מעל משטח העבודה, או בסמוך לארונות– ואם הם ייפתחו פנימה הדבר יהפוך את העבודה במטבח לבלתי נוחה. גם חלונות הנפתחים החוצה קשים יותר לתפעול במטבח ועל כן הפתרון הטוב ביותר הוא חלונות כיס שנעים על גבי מסילה אל תוך גומחה בקיר.

איפה לקנות חלונות אלומיניום למטבח

הפופולאריות הרבה של חלונות אלומיניום הביאה לכך שישנם יצרנים רבים מאוד – ובאופן טבעי כולם מתהדרים בחלונות הטובים ביותר שיש והעמידים ביותר שיש. כמו בכל תחום אחר, רצוי מאוד לבצע סקר שוק מקיף – לא רק לגבי מחירי חלונות אלומיניום של יצרנים שונים אלא גם לגבי טיבם וכן אמינות היצרן. הדרך הטובה ביותר לדעת זאת היא באמצעות חוות דעת של לקוחות קודמים של כל יצרן ויצרן – כדאי לא להתעצל ולא להתבייש, וכך ליהנות מחלונות אלומיניום הכי טובים שיש.

היערכות לחורף

אמנם החורף בישראל קצר הוא ועושה רושם שהוא אף הולך ומתקצר מדי שנה, ובמהלכו יש לא מעט ימים חמימים עד חמים – ובכל זאת רצוי להקפיד על מספר כללים שישמרו על אותם חלונות אלומיניום יפים שקנינו במיטב כספנו.

קודם כל, המטבח בימי החורף הוא חם ונעים, מדיף ריחות מגרים ואווירה של בית– ובקיצור, מקום שכיף להיות בו. אבל חשוב במקביל לאוורר אותו על מנת למנוע הצטברות טיפות גשם ואדים (ובמיוחד אדים כתוצאה מהבישולים וכו') על החלונות. חלונות אלומיניום אמנם עמידים כמובן בפני רטיבות, אבל הטיפות והאדים יזלגו אל הטיח ועלולים להותיר כתמי רטיבות בקיר. בנוסף יש לבדוק היטב את המסילות, וכשמדובר בחלונות אלומיניום הנכנסים אל כיס בקיר צריך לבדוק גם את המברשות המורכבות בצד החיצוני של אותו כיס– הן אלו שאוטמות את המרווח בין הכיס לתריס ומונעות מעבר של מים ורוח.

כדאי גם לאטום את החללים שבין קירות חיצוניים לבין חלונות אלומיניום, באמצעות חומר ייעודי, ובכך לסייע לחלונות לבודד את הבית מהקור שבחוץ.

היערכות נכונה לא רק שומרת על חלונות אלומיניום במטבח אלא מבטיחה שהמטבח יישאר חמים ונעים ושיהיה לנו כיף לבשל בו.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן