הכל על סגירת מרפסת

 

כדי לשפר את איכות החיים בדירה או בבית וכדי להפוך את הדירה לפונקציונאלית יותר, לא חייבים לבצע שיפוץ רחב היקף ומאוד מאוד יקר. לעיתים, ניתן ליהנות מתוצאות מצוינות באמצעות פעולה פשוטה יחסית של סגירת מרפסת. בניגוד למה שנהוג היה לחשוב, כיום התהליך הזה הרבה יותר פשוט וקצר ביחס לעבר וגם המחיר בהחלט סביר והגיוני.

למה ולמי זה כדאי

הדבר הראשון שכדאי להבין ביחס לסגירת המרפסת הוא למי זה כדאי ומדוע זה כדאי. התהליך זה, שיכול להתבצע ברמות שונות של איכות וגימור, יכול להתאים בין היתר:
• לבעלי בתים פרטיים עם מרפסות.
• לבעלי דירות עם מרפסת קטנה או גדולה.
• לבעלי עסקים שרוצים להפוך את המרפסת למתאימה יותר לקבלת קהל או כאזור עבודה.
• לבעלי בתי קפה ומסעדות שרוצים לנצל טוב יותר את אזור המרפסת.
• לזוגות צעירים שמחכים לילד ולא יכולים להרשות לעצמם לעבור לבית גדול יותר.
סגירה של מרפסת למעשה הינה פתרון טוב לכל מי שרוצה חלל פרקטי ונכון יותר, לכל מי שרוצה לקבל חדר מגורים נוסף, פינה נעימה לעבודה ולכל מי שרוצה לקבל מרפסת מקורה, מוגנת משמש ומגשם. צעד זה נחשב למשתלם גם משום שהוא יחסית איננו יקר וגם לא מסובך מבחינה הנדסית.

האם צריך רישיון

כמעט כל מי שמתעניין באפשרות של סגירת מרפסת חושש מביורוקרטיה מסובכת. אמנם גם כיום צריך עדיין להוציא רישיון כדי להימנע מאי נעימויות, אבל התהליך זכה להקלות של ממש לעומת הנוהג בימים עברו. כיום:
• ניתן במקרים רבים לטפל בעניין תוך פניה לרשות המקומית בלבד.
• ניתן ליהנות מאישור מהיר, לעיתים בתוך פחות מחודשיים ימים.
• במקרים סבוכים ניתן לקבל ייעוץ מעורך דין מומחה לענייני בינוי ולהתגבר על כל המכשולים.
ניתן לציין שבמידה ומדובר בבניין משותף השכנים עשויים להביע התנגדות. לכן, חשוב להסדיר את העניין בצורה דיפלומטית ונעימה.

איך זה מתבצע

סגירת המרפסת יכולה להתבצע בשיטות ובאמצעים מגוונים. בחלק ניכר מהמקרים תתבצע העבודה תוך שיתוף פעולה עם חברת אלומיניום מתמחה. חשוב להקפיד שתהיה זו חברה שמתמחה בסגירה של מרפסות ובביצוע עבודות דקורטיביות, עם שילוב של עמידות, יופי והתאמה למבנה עצמו.
ניתן בין היתר לבצע סגירת מרפסת תוך שילוב של אלומיניום וזכוכית, עם שילובים שכוללים גם תריסים נאים, תוך התקנת פרופילים בלגיים משובחים וכדומה. מי שמעוניין יכול גם להפוך את המרפסת לחדר שמש, עם גג נפתח ויש גם פתרונות יוקרתיים לבתי יוקרה ווילות, בהתאמה אישית.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן