היתרונות בשימוש במברגה מקיטה בשיפוץ הבית

 

מברגה מקיטה נקראת גם מברגת אימפקט. בפסקאות הבאות נסקור כמה מיתרונותיה בשימוש בבית ובעבודה בכלל, וננסה לתאר למה היא הפכה להיות כה פופולרית בשנים האחרונות.

אולם, לפני שנעשה כן, נסביר בקצרה מהי בעצם מברגה מקיטה, ומהו אופן הפעולה של מברגות בכלל.

אופן הפעולה של מברגה מקיטה

כדי להבין את היתרונות של מברגה מקיטה, ראשית עלינו להבין את אופן הפעולה של מברגה. מברגה היא כלי עבודה מבוסס מנוע. מנוע זה מסובב "ביט" או "מקדח" אותם נוכל להחליף בהתאם לסוג העבודה שנרצה לעשות.

המקדח או הביט  יושבים על גבי תפסנית העונה לשם "פוטר". על גבי הפוטר נחבר כל פעם אביזר שונה.

מקדחה היא כלי בו על גבי הפוטר מורכב מקדח. מקדח זה יוצר חורים במשטחים שונים- עץ, קיר, מתכת ועוד.

מברגה היא כלי בו על גבי הפוטר, התופסן, מרכיבים "ביט" כלשהו (קיימים סוגים שונים עבור כל שימוש- ביט שטוח, פיליפס ועוד). כאשר נלחץ עם המברגה שעליה הביט על גבי המשטח שעליו אנו עובדים נוכל לשחרר ברגים שונים, או לחלופין- להבריג אותם בקלות ובמהירות לתוך חור קיים.

כפי שתיארנו, כאשר משתמשים במברגה (או במקדחה) יש להפעיל כוח עם הכלי על גבי המשטח כדי לעבוד אתו. אולם, בשימוש במברגות האימפקט אין צורך להפעיל כוח רב.

קלות השימוש במברגת אימפקט

מנגנון האימפקט הוא כזה שכאשר מפעילים לחץ מסוים על הביט- הוא נכנס לפעולה ומפעיל דפיקות קצובות בכיוון הסיבוב. בצורה זו אין צורך להפעיל כ"כ הרבה מאמץ וכוח בעת ההברגה וכך הבורג נכנס למקומו (או יוצא) בקלות וביעילות.

לכן, אחד מהיתרונות המשמעותיים בשימוש במברגה זו הוא אי הפעלת מאמץ רב בעת השימוש, קלות הפעלה ושימור כוחות כתוצאה מעבודה קלה יותר לעומת כלי עבודה אחרים.

מוניטין ואיכות

חברת מקיטה היפנית נודעה באיכות המוצרים שלה, בחוזקם ובעמידותם. כדרכן של חברות יפניות, חברת מקיטה דואגת תמיד לשפר ולחדש את המוצרים שהיא מוכרת ללקוחותיה המסורים.

כאשר קונים מוצרים של חברה זו, יודעים שהמוצר יהיה איכותי וטוב, אך עם זאת מחירם גבוה יחסית. כדאי להחזיק בארגז הכלים שלכם לפחות מוצר אחד של חברה זו, ויש סיכוי גדול שזהו כבר המצב בביתכם.

מאחר ומברגת האימפקט של מקיטה מאפשרת שימוש קל בהרבה במברגה לעומת מוצרים אחרים- ייתכן וזה המוצר העדיף ביותר שיהיה אצלכם בבית.

בטיחות ועוצמה

יתרונות נוספים שניתן לציין בשימוש בכלי מברגה מקיטה בבית הם בטיחות השימוש במברגה, נתון שחשבו על כל פרט ופרט בו, והדבר ניכר בעיצוב.

בכלי העבודה של מקיטה ההשקעה בבטיחות המשתמש היא עצומה. הם בעלי ידית אחיזה נוחה ובטוחה ומנגנוני בטיחות מהמתקדמים ביותר.

שימושים אפשריים

מברגת אימפקט מתאימה לכל משקי הבית ולא רק לאנשים שתחום עבודתם כולל כלי עבודה.

מברגה זו מאפשרת לבצע פעולות ביתיות פשוטות, ובנוסף הברגה בחומרים קשים יחסית כמו עץ, מתכת, אלומיניום ועוד.

עבור המשתמש המקצועי יותר- מברגה מקיטה , או כל מברגה אחרת, תאפשר פעולות הברגה קשות ומסובכות יותר כגון- פתיחת וסגירת אומים בתעשיית הרכב, הברגת ברגים מחומרים קשים וכן הלאה.

 

יש כמה כלים שבלעדיהם ארגז הכלים שלנו לא יהיה שלם. עבור המשתמש הביתי בפרט והמקצועי בכלל, אין ספק שמברגה טובה ומברגת אימפקט בפרט הם אביזר שאי אפשר להסתדר בלעדיו.

 
 

מברגה מקיטה נקראת גם מברגת אימפקט. בפסקאות הבאות נסקור כמה מיתרונותיה בשימוש בבית ובעבודה בכלל, וננסה לתאר למה היא הפכה להיות כה פופולרית בשנים האחרונות. אולם, לפני שנעשה כן, נסביר בקצרה מהי בעצם מברגה מקיטה, ומהו אופן הפעולה של מברגות …

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן