האלומיניום – חומר עיקרי בעבודות בנייה

 

אלומיניום הינה מתכת יסודית בתחומי בניה שונים, בעיקר בבניה קלה. בניה קלה הינה שיטת בניה בכל הנוגע לחדרים קטנים, חד קומתיים בעיקר, עם דגש נרחב על מחיר זול, מהירות עבודה זריזה במיוחד ואיכות מעולה ביחס לזמן ולמחיר. בניה קלה מבוססת על קירות ופנלים מוכנים מראש, אשר מגיעים בשלמותם ומורכבים במקום, הדבר חוסך זמן בנייה רב וניתן לבנות יח' דיור ממוצעת בכיומיים, זמן אשר יכול לכלול גם את ההובלה.
האלומיניום הינה מתכת בעלת תכונות ייחודיות המאפשרת לה להיות חומר עיקרי בעבודות בניה רבות, מתכת נהדרת ליצירת כלים וריהוט, שימוש נרחב בתעשיית הטכנולוגיה ועוד, בעבודות בניה קלה שימושו העיקרי של האלומיניום הינו בפנלים מבודדים אשר ממוסגרים במסגרת אלומיניום, אלו ממולאים בחומר מבודד הנקרא פוליסטרין.
הנה כמה מתכונותיו העיקריות של האלומיניום המאפשרות למתכת נפלאה זו להיות הבחירה העיקרית במרבית עבודות הבניה.

האלומיניום הינה מתכת קלה במיוחד

האלומיניום הינה מתכת בצפיפות נמוכה, דבר אשר מותיר לה להיות מתכת במשקל קל במיוחד. אמנם צפיפות נמוכה מעידה על חולשת עמידות חומר, אך האלומיניום הינה בפני עצמה מתכת חזקה מאד.

האלומיניום הינה מתכת זולה

מתכות נמכרות בצורתן הגולמית לפי משקל, דבר אשר משפיע רבות על יתרונה של האלומיניום בכל תחום רכישתה הכלכלית. האלומיניום הינה מתכת זולה במיוחד בתור חומר גלם, הן גם כל פריט אשר מבוסס כעיקרו על מתכת האלומיניום – מחירו יהיה נמוך מפריט דומה מחומר יותר יקר.

האלומיניום הינה מתכת אל-חלד

מתכת אל-חלד הינה מתכת אשר אינה נוטה לקורוזיה והחלדה. סגולות אל-חלד בעולם הבניה מתבטאות בעיקר באורך חיים נרחב וביישום איכותי בכל הנוגע למים, לדוגמא ניתן לשלב אלומיניום עם בטון אשר טרם התייבש והתקשח. עוד שימוש בולט בכל הנוגע לסגולת האל-חלד מתבטא בייצור רב של חלונות אלומיניום, אלו כיום מהווים כ-90% מכלל החלונות הנמכרים בעולם.

האלומיניום אינו ממגנט ואינו מתמגנט

אמנם המשפט לא נכון לחלוטין, האלומיניום הינה מתכת אשר בתנאי מעבדה מאד מסוימים יכולה לשמש גם כמגנט, אך הסיכוי שתנאים אלו ייווצרו בתנאים סביבתיים רגילים הוא על גבול הלא ייתכן. חוסר מגנוט של חומר מתבטא דווקא בכיוון מפתיע – חוסר מגנוט מאריך ומשפר את אורך חיי המתכת, זאת מכיוון שהוא אינו צובר לכלוך בקלות דומה לחומרים ממגנטים.
לסיכום, האלומיניום הינה מתכת אשר משומשת רבות בתחום הבניה והתעשייה הכללית וזאת בעקבות מגוון התכונות הבולטות של האלומיניום כחומר מתכתי אמין, יעיל ואיכותי.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
דילוג לתוכן